Świat fandomu

Zrozumienie pewnych rzeczy w dzisiejszych czasach nie jest na pewno łatweZrozumienie pewnych rzeczy w dzisiejszych czasach nie jest na pewno łatwe. W szczególności dla rodziców, którzy nie potrafią wytłumaczyć sobie zachowania swoich dzieci. Tak samo jest w drugą stronę – dzieci nie zawsze “kumają” o co chodzi ich rodzicom i co stoi za ich postępowaniem. Aby jednak nie zwariować w tym całym świecie koniecznie musimy sięgnąć od czasu do czasu po jakąś książkę. O ile dorośli robią to bez problemu, o tyle młodzieży czytanie przychodzi z trudem. Jeżeli jednak chcemy dziecku zaproponować fajną książkę, to powinniśmy sięgnąć po “Księżniczkę i fangirl” autostwa wspaniałej Ashley Potson.

Fandom w natarciu

W poprzedniej swojej powieści Ashley otarła się o środowisku geek’ów. Do dzisiaj niewiele osób dokładnie wie na czym polega fascynujący świat geek’ów i “Gekerelli”. Jeżeli więc chcemy dogłębnie zrozumieć opowiadanie o księżniczce, to koniecznie musimy cofnąć się do pierwszej książki. W szczególności powinni zrobić to rodzice, którzy również mogą zapoznać się z tymi dwoma pozycjami, chociaż docelową grupą jest typowa młodzież. Oni to również bez problemu zrozumieją fascynację Imogen Lovelace jednym serialem. Bohaterka jest na tyle w nim zakochana, że postanawia nie doprowadzić do uśmiercenia jej ukochanej bohaterki – księżniczki Amary. Taka fascynacja może wydawać się komuś dziwna, jednak jest ona jak najbardziej naturalna dla Imogen, która podejmuje się misji niemożliwej do zrealizowania. Jednak ona nie zna takiego słowa i postanawia działać. Historia rozgrywa się na przestrzeni …4 dni. Są to bardzo porywające, niespodziewane i bardzo ciekawe cztery dni, które pokazują również upór i wolę walki głównej bohaterki.

Fanka serialu

Czy można być tak zwariowaną fanką serialu? Jak najbardziej. O tym dobitnie uświadamia nam “Księżniczka i fangirl” Ashley Potson (https://www.taniaksiazka.pl/ksiezniczka-i-fangirl-ashley-poston-p-1294061.html). Co Imogen zrobi? Jak będzie walczyć z producentami serialu, którzy mają swój pogląd na całą sprawę? Jest to na tyle wciągająca książka, która ukazała się na rynku w 2019 roku, że szybko zyskała miano bardzo popularnej. Warto dowiedzieć się, że dotychczasowi przyjaciele staną na przeciwko siebie gotowi do walki. Obecni wrogowie postanawiają zjednoczyć swoje siły, aby móc zmierzyć się z ich przeciwnikami. Może nie polubimy od razu wszystkich bohaterek, których charaktery są bardzo wyraziste. Ale wraz z biegiem książki przekonamy się, a właściwie nasze dzieci, że w nasze ręce nie mogła wpaść lepsza pozycja opowiedziana w lekki i nader doskonały sposób. Warto sprawdzić, dlaczego świat młodzieży jest tak bardzo skomplikowany i czasem ciężki do zrozumienia.

Coffee obraz autorstwa freepik - www.freepik.com